İZMİR
FOÇA İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ
Yaratıcı Ve Yenilikçi Küçük Bilim İnsanları Etkinlik Sergisi
YARATICI VE YENİLİKÇİ KÜÇÜK BİLİM İNSANLARI ETKİNLİĞİ Bir ülkenin bilim ve teknoloji alanındaki gelişmişliği ülkede verilen bilim eğitimi ile çok yakından ilişiklidir. Özellikle erken yaşlarda çocukların bilim ile tanışması gelecekteki bilim ve teknoloji yaşantılarını çok olumlu düzeyde etkilemektedir.Bu gerekçelerden hareketle Yaratıcı ve Yenilikçi Küçük Bilim İnsanları Etkinliği kapsamında 11 tane öğrenme istasyonu yoluyla okul öncesi ile 1. ve 2. sınıf çağı çocuklarının bilimsel ve teknolojik gelişmelerle tanışmaları, etkilişimde bulunmaları ve bilimsel fenomenleri sorgulamaları sağlanacaktır.İstasyonda yer alan etkinlikler ve içerikleri ;İzmir Büyükşehir Belediyesi - İzelman Anaokulları ,Dokuz Eylül Üniversitesi, Buca Eğitim Fakültesi ve Ege Üniversitesi Eğitim Fakülesi’nin katkılarıyla hazırlanmış olup, istasyonlar 03-04 Mayıs 2018 tarihlerinde Foça Sosyal Tesisi’nde sergilenecektir. Etkinliğin ilk gününde; Foça Kaymakamı sayın Ali ÇETİN , Foça Belediye Başkanı sayın Gökhan DEMİRAĞ,Foça İlçe Milli Eğitim müdürü sayın Yüksel AKAR, İlçe Milli Eğitim Şube müdürü Beyhan GÖKDEMİR ,Foça İlçe Emniyet müdürü sayın Gülcan ÇOŞKUN, belediye çalışanları, öğretmenler ve öğrenciler etkinlik sergilerini ziyaret ettiler.![Yaratıcı Ve Yenilikçi Küçük Bilim İnsanları Etkinlik Sergisi](/meb_iys_dosyalar/2018_05/03165834_6df681f6-7533-4e63-882d-74de876ee03e.jpg)