İZMİR FOÇA İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Türkiye geneli 26 okul ve Azerbaycan ile ortaklaşa yürütülen "Harften Öte KADIN'' etwinning proje ekibine İzmir Foça Yenibağarası Şehit Yarbay Mesut Kuru Ortaokulu da dahil oldu.

Türkiye geneli 26 okul ve Azerbaycan ile ortaklaşa yürütülen''Harften Öte KADIN'' etwinning proje ekibine İzmir Foça Yenibağarası Şehit Yarbay Mesut Kuru Ortaokulu da dahil.Okul Müdürü Hacer ULUÇAY'ın koordinatörlüğünde yürütülen projede öğrenciler her ay farklı bir etkinlikle kadının sesi olmaya çalışıyorlar. Okul Müdürü projeyi şöyle anlatıyor:              "Şiddeti Önleme ve Mücadele kapsamında ülke genelinde kadının önemi ve kadına şiddetle mücadeleye ilişkin öğrencilerde; toplumda farkındalık oluşturma adına ''Harften Öte Kadın''etwinning projesini yürütüyoruz. Projedeki amacımız Öğrencilerimizde kadına saygı, anne sevgisi ve kadına şiddete ilişkin duyarlılık kazandırmak ,öğrencilerimizin topluma yararlı bireyler olmalarına katkı sağlamaktır. ''Bir dize de sen, kadın desen..." sloganıyla yola çıktığımız bu projede 26 il ve Azerbaycan ile koordineli bir şekilde projemizi yürütüyoruz.Farklı illerden yaklaşık 300 öğrencimiz bu projeye emek veriyor. Proje kapsamında öğrencilerimiz her ay farklı etkinlikler yapıyorlar.Öğrencilerimiz,24 Kasım öğretmenler günü için ayraç yaptılar ve yaptıkları ayraçları sevdikleri öğretmenlere hediye ettiler.Bir diğer etkinlik olan Şiir ve Resim Etkinliği kapsamında ülkemizin her yerinde kadının önemini şiirlerle ve resimlerle anlattık. Okul bazında şiir ve resim yarışması düzenledik, 1. olan öğrencilerimize ödül verdik.Derece alan öğrencilerimizin şiirlerini,etwinning projesi ortak ürünümüz olarak ''HARFTEN ÖTE KADIN'' adlı şiir kitabımızda yayınlanması amacıyla DENİZLİ Raşit Özkardeşler ortaokulu Fen Bilgisi Öğretmeni olan proje kurucumuz Derya YILMAN'a gönderdik.Öğrencilerimiz Kadınla ilgili röportaj soruları hazırladılar ,hazırladıkları soruları mahalle sakinlerine,mahalle muhtarına, öğretmenlerine,idarecilere yönelttiler.Aynı zamanda Foça Kaymakamı Sayın Ali ÇETİN ve İlçe Milli Eğitim Müdürü Sayın Yüksel AKAR ile röportaj yaptılar.Öğrencilerde sosyal sorumluluk bilinci oluşturma,özgüven kazanmalarına yardımcı olma,değerlerimizle iç içe yaşama ,öğrencileri her türlü bağımlılıktan uzak tutma ve sosyal yaşam becerisi kazanmaları adına onlara yeni yollar açıyoruz.. Kadına Şiddet,kadının önemini ve değerini anlatma gibi toplumsal konulu bir projede bizleri bir araya getiren proje Kurucusu Raşit Özkardeşler Ortaokulu öğretmeni Derya Yılman'a ve öğretmenlerime desteklerinden dolayı çok teşekkür ederim. Biz de okulumuzu duyarli davranislarindan oturu kutluyoruz.
Türkiye geneli 26 okul ve Azerbaycan ile ortaklaşa yürütülen

16-01-202016-01-202016-01-202016-01-202016-01-202016-01-202016-01-202016-01-202016-01-2020

Fevzi Paşa Mahallesi Reha Midilli Caddesi No.64 Foça/ İZMİR - 0232 812 11 58

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.