İZMİR
FOÇA İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ
Sağlıklı Yaşam ve Yürüyüş
BEDİA MİDİLLİ İLKOKUL ÖĞRENCİLERİ BÜYÜKLERE ÖRNEK OLDULAR Bedia Midilli İlkokulu öğrencileri ,okul AB projeleri için geliştirilen sağlıklı yaşam uygulamaları büyükleri de özendirip, minik öğrencilerin meydan ve sokaklardaki etkinlikleri vatandaşlara ve velilere de örnek oluyor. Avrupa Birliği(AB) Erasmus öğrenci programları kapsamında Healthy Foods Happy Moods (Sağlıklı Yemekler Mutlu Ruhlar) adıyla Bedia Midilli İlkokulu öğretmenleri tarafından hazırlanan proje sağlıklı beslenmenin yanısıra Walking For Health (Sağlık İçin Yürüyüş) gibi alt projelerle desteklendiği için öğrencilerin gerçekleştirdikleri sağlıklı yaşam yürüşüne veliler ve vatandaşlar da katıldılar. Okul müdürü sayın Ayla BAYRAM, öğretmenler Gültekin YEŞİLBAS ve Nurhayat AKSOY ile yürüyüş öncesi Foça Demokrasi Meydanı’nda yaptığı ısınma hareketleri kendilerini izleyen veliler ve vatandaşları da spor yapmaya özendirdi. Vatandaş ve velilerin çoğu, proje için özel olarak yaptırılan bembeyaz kıyafetleriyle meydanı papatya bahçesine döndüren 220 öğrenciye katılarak hareketleri tekrarlayıp, daha sonra da 3 kilometrelik yürüyüşe katıldılar. Okul bahçesinde tamamlanan yürüyüş sonrası öğrenciler kendilerine katılan büyüklere hazırladıkları broşürleri dağıttılar.![Sağlıklı Yaşam ve Yürüyüş](/meb_iys_dosyalar/2018_05/17125659_FB_IMG_1526549236838.jpg)