İZMİR FOÇA İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

KÖPEKLERLE OKUMA ETKİNLİĞİ BUGÜN GERÇEKLEŞTİRİLDİ.

KÖPEKLERLE OKUMA ETKİNLİĞİ BUGÜN GERÇEKLEŞTİRİLDİ.
KÖPEKLERLE OKUMA ETKİNLİĞİ BUGÜN GERÇEKLEŞTİRİLDİ.

4 Ekim Hayvanları  Koruma Günü sebebiyle Foça İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü, İl Emniyet Müdürlüğüne bağlı Köpek Eğitim  Merkezi,  Foça İlçe Halk Kütüphanesi ve HAYAD işbirliği ile düzenlenen köpeklerle okuma etkinliği Bağarası, Yeni Foça ve Eski Foça meydanlarında bugün gerçekleştirildi. Etkinliğe Foça Kaymakamı  Mehmet Türköz, İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü Deniz Güçlüer ve bölge okulları katılım sağlarken, halkımızın da etkinliğimize ilgisi oldukça yüksekti.

Etkinlik ilk olarak Bağarası meydanında 11:30 saatinde başladı. Bağarası Cemil Midilli İlkokulu, Cemil Midilli Ortaokulu ve Cemil Midilli İmam Hatip Ortaokulu öğretmen ve öğrencilerinin yanı sıra halktan da ilgi yoğundu. Daha sonra Yeni Foça meydanına geçildi ve bölgedeki okul öğrencilerinin katılımıyla aynı etkinlik devam etti. Etkinliğimizin 15:30'da Eski Foça meydanında gerçekleşen  son aşamasına ise Foça Kaymakamı Sayın Mehmet Türköz ve protokol üyeleri de katıldı. Bölge okullarının ve çevre halkının yoğun  katılımıyla gerçekleştirilen etkinlik burada son buldu.

Etkinliğin ayrıntıları işe şöyleydi; İl Emniyet Müdürlüğü'ne bağlı Köpek Eğitim  Merkezi tarafından eğitilen köpeklerin, eğitimcileri ile beraber gösterisiyle etkinliğe başlandı. Gösteri sonrası izlemeye gelen öğrenci, öğretmen ve vatandaşlar hep beraber getirdikleri kitapları okudular. Eski Foça meydanında kitap okuma sırasında Foça Kaymakamı Mehmet Türköz, İlçe Emniyet Müdürü Ergül Çetin ve İlçe Milli  Eğitim Şube Müdürü Deniz Güçlüer çocuklarla beraber  kitap okudu. Bu sırada ise köpekler de kitap okuyan öğrencilerin arasında dolaşarak onlara eşlik etti ve öğrencilere kitap okumak gibi sükunet gerektiren bir iş esnasında bile hayvanların hayatımızın bir parçası olabileceği gösterilmiş oldu. Bu esnada İlçe Halk Kütüphanesi görevlileri açtıkları stantta hem kütüphane kaydı oluşturdu hem de bilgilendirilmeler yaptı.

 

07-10-202207-10-202207-10-202207-10-202207-10-202207-10-202207-10-202207-10-202207-10-2022

Fevzi Paşa Mahallesi Reha Midilli Caddesi No.64 Foça/ İZMİR - 0232 812 11 58

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.