İZMİR FOÇA İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

'Kadına şiddete hayır!' semineri Foça Reha Midilli Kültür Merkezi'nde gerçekleştirildi.

'Kadına şiddete hayır!'  semineri Foça Reha Midilli Kültür Merkezi'nde gerçekleştirildi.
'Kadına şiddete hayır!'  semineri Foça Reha Midilli Kültür Merkezi'nde gerçekleştirildi.

 

Kadına yönelik şiddetle mücadele 4. Ulusal Eylem Planı içerisinde toplumsal farkındalık hedefiyle, toplumun tüm kesimlerinde kadına yönelik şiddet konusunda kamu kurumları, yerel yönetimler ve diğer kuruluşlarda görev alan kadın ve erkek personele eğitim verilmesi yer almaktadır.  Bu hedef doğrultusunda Foça İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü olarak stratejik plan dahilinde 'öğretmen eğitimleri düzenlemek ve yürütmek ' kararı uyarınca hem milli  eğitim personeline ve 11. ve 12. sınıf öğrencilerine hem de paydaşlarımız olan diğer kamu kurumları personeline , Foça Belediyesi ve STK' lara yönelik bir eğitim Bayraklı Şiddet Önleme ve İzleme Merkezinin da katkılarıyla planlanmıştır.

 

Foça İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ve Bayraklı ŞÖNİM işbirliği ile düzenlenen 'Kadına şiddete hayır!' semineri bugün Foça Reha Midilli Kültür Merkezi konferans salonunda gerçekleştirildi. Sosyal hizmet uzmanı Güliz KULİ tarafından verilen eğitime ilçemiz liselerinden 11 ve 12. Sınıf öğrencileri katıldı. Bunun yanı sıra diğer kamu kuruluşlarından ve Foça halkından da ilgiyle karşılanan eğitime katılım yüksekti. Kadına yönelik şiddetin türleri, önlemek için izlenmesi gereken yollar ve herhangi bir şiddet olayına maruz kalma ya da şahit olma durumlarında yapılabilecekler hakkında bilgilendirilmelerin yapıldığı seminer hem öğrencilerin hem de katılan yetişkinlerin açısından oldukça faydalı oldu.


19-10-202219-10-202219-10-202219-10-202219-10-202219-10-202219-10-2022

 

 

Fevzi Paşa Mahallesi Reha Midilli Caddesi No.64 Foça/ İZMİR - 0232 812 11 58

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.