İZMİR FOÇA İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İlçemiz Kaymakamı Sayın Ali ÇETİN tarafından Foçalı Hemşerilerimize Ve Çalışan Personelimize Hitaben Korona Virüs İle Mücadele Konusundaki Tedbir Önerileri.

İlçemiz Kaymakamı Sayın Ali ÇETİN tarafından Foçalı Hemşerilerimize Ve Çalışan Personelimize Hitaben Korona Virüs İle Mücadele Konusundaki Tedbir Önerileri.

DEĞERLİ FOÇALI HEMŞEHRİLERİM

Dünyamızı etkisi altına alan ülkemiz insanının da maruz kaldığı virüs tehdidinin en kısa sürede bertaraf edilmesi için devletimiz tüm imkânlarıyla mücadele etmektedir. Bu süreçte en büyük görev biz değerli vatandaşlarımıza düşmektedir. Bu tehdit geçene kadar maske, sosyal mesafe ve temizlik kurallarına riayet edelim. Bu dönemde özellikle, gün, doğum günü, mevlit, taziye, yılbaşı kutlaması, ziyaret gibi her türlü ev ziyaretlerinden kaçınalım, salgınla tüm ilçemiz insanı olarak birlikte mücadele edelim. Kontrol altında almadığımız her türlü temas bizi virüs taşıyıcısı haline getirecektir. Biz zarar görmesek de taşıdığımız virüs sevdiklerimize bulaştırarak hastalanmalarına, hatta ölümlerine yol açacaktır. Sosyal mesafeyi ne kadar dikkat eder ve sosyal hareketliliğimizi ne kadar azaltırsak virüsün yayılma hızını, dolayısıyla yol açtığı tehdidi o derece azaltırız. Toplu ulaşım araçları ve kapalı alanlar başta olmak üzere insanların çok yakın mesafede bulundukları ortak kullanıma açık her yer virüsün potansiyel yayıma alanlarıdır.

Herhangi bir şekilde virüse maruz kalmış tek bir kişinin bile ikazları dinlemeyip dışarıda dolaşması halinde gün içinde yüzlerce kişiye bunu bulaştırma riski siz konusudur. Sevdiklerimiz başta olmak üzere toplumun tamamı için fedakârlık edelim, mümkün olduğunca her şeyi evimizden yapalım. Mecbur olmadıkça tehdit ortadan kalkana kadar evimizden çıkmayalım, kimseyle temas etmeyelim. Çalışıyorsak mesai bitimiyle birlikte evlerimize dönelim,  kimseyle temas etmeden ilk iş olarak sabunla ellerimizi yıkayalım. İster kamu, ister özel, iş yerlerinde olsun virüsün yayılma ihtimalini en aza indirecek tedbirlerin tamamını alalım. Çocuklarımız ve yaşlılarımız kendilerine ayrılan süre içinde dışarıya çıksınlar. En büyük risk grubunu oluşturan yaşlılarımızın sadece evden çıkmamakla yetinmeyecek bir süre ailenin dışarıyla irtibatı olan diğer fertleriyle de mesafeli şekilde hayatlarını sürdürmelerini sağlayalım.

Virüsün yayılımını hatta tamamen ortadan kaldırmaya yönelik olarak Bakanlığımızca yayınlanan emir ve talimatlara riayet edelim. Bu hususta özellikle yol izinleri hususunda yapılan açıklamalara riayet edelim. Unutmayalım ki sıkıntılı günleri hep birlikte aşıp daha mutlu daha sağlıklı günlere ulaşmak ve sevdiklerimizle birlikte olmak bizim elimizde.

Salgın ile mücadelemizde hepimizin kurallara uyarak ülkemize sağlayacağımız desteğe teşekkür eder sağlıklı günler dilerim.   

Fevzi Paşa Mahallesi Reha Midilli Caddesi No.64 Foça/ İZMİR - 0232 812 11 58

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.