İZMİR FOÇA İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Süleyman MENEK'in 12 Mart İstiklal Marşı'mızın Kabulünün 100. Yıl Mesajı.

                                  İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Süleyman MENEK'in 12 Mart İstiklal Marşı'mızın Kabulünün 100. Yıl Mesajı.

Milletlerin hayatında geleceklerine yön veren önemli olaylar, kilometre taşı niteliğinde abide şahsiyetler vardır. Genç nesillerin iyi yetiştirmek ve milli şuuru ayakta tutabilmek için bunları hatırlamak ve hatırlatmak gerekir.

 

Topraklarımızın işgal altında olduğu yıllarda vatan şairimiz Mehmet Akif Ersoy, tarihi boyunca sayısız destanlar yazmış olan kahraman milletimizin vatan sevgisini, bağımsızlığa olan düşkünlüğünü, milli mücadele ruhunu, fedakarlığını ve cesaretini en özel şekilde dizelere dökerek milli marşımızla ölümsüzleştirmiştir.

 

Milletimizin gönlünde müstesna bir yer edinmiş olan Mehmet Akif Ersoy, fikirleri, idealleri, mütevazı hayatı, asil duruşuyla da kendinden sonraki nesiller için önemli bir ilham kaynağı, örnek bir şahsiyettir.

 
Yüce Türk Milletinin, kahraman ordumuzun hiçbir dayatmaya boyun eğmeyeceğini duyuran, gerektiğinde milletimizin birlik ve beraberlik ile başaramayacağı hiçbir şeyin olmayacağının da sembolü olmuştur İstiklal Marşı. Bu nedenledir ki;
 

İstiklâl Marşı'nı sevmek, ülkemizi sevmektir,
İstiklal Marşını coşkuyla söylemek, ülkemize, bağımsızlığımıza sahip çıkmaktır.
Bağımsızlığımıza sahip çıkmak ise, onurumuza sahip çıkmaktır.

 

Bizlere her zaman moral ve güç kaynağı olan İstiklal Marşı'mızın kabulünün 100. yılını kutluyor, başta Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK ve silah arkadaşları olmak üzere, kurtuluş savaşımızda şehit düşen tüm kahraman askerlerimizi, milli şairimiz Mehmet Akif Ersoy'u rahmet, şükran ve minnetle anıyorum.     
Süleyman MENEK

Foça İlçe Milli Eğitim Müdürü

Fevzi Paşa Mahallesi Reha Midilli Caddesi No.64 Foça/ İZMİR - 0232 812 11 58

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.