İZMİR FOÇA İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Yüksel Akar'ın 24 Kasım Öğretmenler Günü mesajı

İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Yüksel Akar'ın 24 Kasım Öğretmenler Günü mesajı;
İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Yüksel Akar'ın 24 Kasım Öğretmenler Günü mesajı

 

İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Yüksel Akar'ın 24 Kasım Öğretmenler Günü mesajı;

 

Öğretmenlik, gücünü sevgiden alan, dünyanın en kutsal ve en saygın mesleğidir. Büyük fedakârlık ve özveri gerektiren; gelecek nesillerimizi, yavrularımızı yetiştiren; onlara iyiyi doğruyu gösteren;  vatan, millet, bayrak, bağımsızlık gibi milli ve manevi değerleri öğreten; çağın gerektirdiği bilgi düzeyine ulaştıran öğretmenlerimiz, Dünya'nın belki de en zor ama en kıymetli işini yapmaktadır.

 

Başöğretmen Gazi Mustafa Kemal Atatürk "Toplumun en büyük düşmanı cehalet, cehaletin düşmanı öğretmendir. Öğretmen geçmişin öğreticisi, geleceğin kurucusudur. Gelecek gençlerindir. Gençler de öğretmenlerin eseridir" diyerek, bu ulvi ve kutsal mesleğin önemini vurgulamıştır.

 

Kutsal görevlerinin bilinciyle, bugüne kadar olduğu gibi bundan sonrada aynı şevk ve heyecanla görevlerini yerine getireceklerine inandığımız tüm öğretmenlerimizin "24 Kasım Öğretmenler Günü'nü kutluyor, başta Başöğretmen Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere, şehit olan ve ebediyete intikal eden tüm öğretmenlerimize Allah'tan rahmet diliyor ve minnetle anıyoruz.

 

 

 

Yüksel AKAR

 

İlçe Milli Eğitim Müdürü

 

 

 

24-11-2022

 

Fevzi Paşa Mahallesi Reha Midilli Caddesi No.64 Foça/ İZMİR - 0232 812 11 58

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.