İZMİR FOÇA İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İlçe Milli Eğitim Müdürü Yüksel AKAR'ın 2022-2023 eğitimöğretim yılı yılsonu dolayısıyla yayınladığı mesajı;

İlçe Milli Eğitim Müdürü Yüksel AKAR'ın 2022-2023 eğitimöğretim yılı yılsonu dolayısıyla yayınladığı mesajı;
İlçe Milli Eğitim Müdürü Yüksel AKAR'ın 2022-2023 eğitimöğretim yılı yılsonu dolayısıyla yayınladığı mesajı;

2022-2023 eğitim öğretim yılını hep birlikte tamamlamış bulunuyoruz. Çocuklarımız çalışmalarının ve gayretlerinin neticesini bugün alacaklar. Her çocuğumuzun elinden gelenin en iyisini yapma çabası içerisinde olduğuna inancımız tam. Bu süreci başarıyla yürüten başta öğretmen arkadaşlarım olmak üzere velilerimiz, öğrencilerimiz, okul personellerimiz ve yöneticilerimize müteşekkirim. 

Sevgili çocuklar,                         

Uzun soluklu bir eğitim öğretim yılının daha sonuna geldik. Okulda pek çok bilgi ve beceri edindiniz, karnelerinizi aldınız. Heyecanınızı ben de paylaşıyorum. Karneleriniz potansiyelinizin ve özelliklerinizin bir yansıması değil, sadece bir araçtır. Önemli olan eksiklerinizi görmeniz, çalışmaya devam etmeniz ve kendinizi keşfetmekten asla vazgeçmemenizdir. Hiçbir başarı tesadüfi değildir. Bu bakımdan okulda öğrendiklerinizin üstüne tatilde yeni bilgi ve beceriler ekleyerek öğrenme yolculuğunuzu çeşitlendirerek sürdürmeniz gerekiyor.

Şunun farkındayım elbet; çok çalıştınız, yoruldunuz ve güzel bir tatili hak ettiniz. Sizler, ülkemizin yarınlarısınız, geleceğe sizler yön vereceksiniz. Güçlü yarınlarımız için kitap ve diğer kaynaklarla kendinizi geliştirmeniz büyük önem taşıyor. Bu yüzden tatilde daha çok okuyun. 

Değerli meslektaşlarım,

            Eğitim öğretim yılı boyunca umudumuz çocuklarımız için gösterdiğiniz özverili çalışmalarınızdan dolayı hepinizi ayrı ayrı tebrik ediyorum. Bu süreçte çocuklarımız için sergilediğiniz fedakârlık her türlü takdirin üzerindedir.

Geçmiş yılların süreçlerini dikkate alarak eğitim hedeflerimizde özgün ve yeni planlamalara hep birlikte ilerliyoruz. Sizlerin bu hizmetteki rolünüzün ne kadar önemli olduğunun farkındayız. Sizlerin çabalarınızı gördükçe; doğru yolda, doğru adımlar attığımıza yine ve yeniden emin oluyoruz. Mesuliyet duygusuyla, azimle, kararlılıkla ve iyi uygulamaların doğuşuna kaynaklık eden heyecanımızla birlikte çocuklarımıza birlikte ilham vermeye devam edeceğiz.

Saygıdeğer veliler,

Geleceğimizin güvencesi çocuklarımızın iyi bir eğitim almaları ve en iyi şekilde yetişmeleri hepimizin ortak hedefi. Çocuklarımız bizim en değerli varlıklarımız; onlar için ne kadar çok çalışsak da azdır. Sizlerin de bu bilinçle her zaman olduğu gibi çocuklarınızın eğitimi için bizlerle birlikte çalıştığınızı yakından biliyoruz.

Yaz tatili, çocukların zorunlu öğretim programları yerine kendi istek ve tercihleri doğrultusunda öğrenmeyi yeniden keşfedeceği eğlenceli bir dönem olabilir. Unutmayalım ki, çocuklarınızla birlikte geçireceğiniz nitelikli serbest zamanlar, onlara göstereceğiniz ilgi çok değerli. Onların kendi ilgileri doğrultusunda sanatsal ve bedensel becerilerini geliştirmeleri diğer akademik alanlara daha yoğun bir ilgiyle bağlanmalarını beraberinde getirmektedir. Sizlerin, bu süreçte daima yanımızda olacağınız inancıyla bu tatil döneminde yüzünden gülücükler eksik olmayan çocuklarınızla, sağlıklı, mutlu ve huzurlu günler dilerim.

2022-2023 eğitim öğretim yılını tamamladığımız bugünde, sevgili öğrencilerimizi, değerli meslektaşlarımı ve saygıdeğer velilerimizi kutluyor, tüm eğitim camiamıza iyi tatiller diliyorum.

Fevzi Paşa Mahallesi Reha Midilli Caddesi No.64 Foça/ İZMİR - 0232 812 11 58

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.