İZMİR FOÇA İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İlçe Milli Eğitim Müdürü Süleyman MENEK'in 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı Mesajı

İlçe Milli Eğitim Müdürü Süleyman MENEK'in 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı Mesajı
İlçe Milli Eğitim Müdürü Süleyman MENEK'in 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı Mesajı

"Bugün ülkemizin her köşesinde Cumhuriyetimizin 98. yıl dönümünü Millet olarak coşkuyla kutlamanın haklı gurur ve sevincini yaşıyoruz.

 

            19 Mayıs 1919'da Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk'ün Samsun'a çıkarak Milli Mücadeleyi başlatıp,  29 Ekim 1923 tarihinde de "Türk Milletinin karakterine ve adetlerine en uygun olan idare, Cumhuriyet idaresidir." diyerek ilan ettiği Cumhuriyet, Türk Milletine bırakılmış en büyük miras ve vazgeçilmez bir değerdir.

 

Cumhuriyetle birlikte Türk toplumunu ulus olma bilincine kavuşmuş, birey yurttaş konumuna yükselmiştir. Tarihimizin en kapsamlı çağdaşlaşma hamlesi olan Cumhuriyet, getirdiği yenilikler ve atılımlarla Türk insanının ufkunu genişletmiş, ekonomik, sosyal ve siyasal hayatımıza görülmemiş bir dinamizm kazandırmıştır.

 

Devletimiz, Cumhuriyetin verdiği güç sayesinde uluslararası camiada önemli bir yere sahip olmuş, Atatürk ilkeleri ışığında, dünyanın saygın ülkelerinden biri haline gelmiştir.

 

Eğitim camiası olarak başta bizler olmak üzere, hepimize düşen en önemli görev; Türkiye Cumhuriyeti'nin ülkesi ve milletiyle bölünmez bütünlüğünü savunmak ve Cumhuriyetimizi ilelebet yaşatmaktır.

 

Bu duygu ve düşünceler içerisinde herkesin Cumhuriyet Bayramını kutluyor, Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk başta olmak üzere, tüm şehit ve gazilerimizi rahmetle ve minnetle anıyorum.

Fevzi Paşa Mahallesi Reha Midilli Caddesi No.64 Foça/ İZMİR - 0232 812 11 58

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.