İZMİR FOÇA İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü Olarak Ortağı Olduğumuz SMARTDEMA Projesinin Tanıtım Toplantısı Gerçekleştirilmiştir. 

İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü Olarak Ortağı Olduğumuz SMARTDEMA  Projesinin Tanıtım Toplantısı Gerçekleştirilmiştir. 

İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü olarak ortağı olduğumuz Akıllı Destinasyon Yönetimi (SMARTDEMA) konulu  proje kapsamında Dokuz Eylül Üniversitesi tarafından  düzenlenen  toplantılar gerçekleştirilmiştir. Toplantıda Foça'da somut ve somut olmayan kültürel mirasın hikayeler yoluyla ortaya çıkartılmasına dönük hazırlanan dijital uygulamanın tanıtımı gerçekleştirildi.

Turizm sektörü paydaşları, Foça İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ve farklı üniversitelerden akademisyenlerin de aralarında bulunduğu katılımcılar, iki gün süren toplantıda Foça'yı ziyaret eden veya etmeyi düşünen ziyaretçilerin dijital uygulamada paylaşacakları hikayeler ile destinasyonun kendilerinde hangi duyguları yarattığını keşfetmeye odaklanmışlardır. Devam eden projede bir sonraki hedef ise hem İzmir hem Foça'da üniversite, eğitim kurumları, yerel halk ve sektör paydaşlarıyla iş birliğine gidilerek coğrafi referanslı hikayelerin, rotaların ve haritaların oluşturulması ve bunlarla ilgili oyunlaştırılmış deneyimlerin geliştirilmesidir. Proje, Dokuz Eylül Üniversitesi Turizm Fakültesi koordinatörlüğünde, Foça İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü, Necmettin Erbakan Üniversitesi, Gustava Eiffel Üniversitesi (Fransa), Slovenya Ulusal Galerisi ve SEALS (Hollanda) ortaklığında yürütülmektedir.    

Proje ile ilgili medya çıkan haberler için aşağıdaki linkleri tıklayabilirsiniz. 

Ege Olay Haberi.

Demokrat Ege Haberi.

Kanal Ben Haberi. 

Medya Ege Haberi.

  

29-06-202129-06-202129-06-202129-06-202129-06-202129-06-202129-06-202129-06-2021

Fevzi Paşa Mahallesi Reha Midilli Caddesi No.64 Foça/ İZMİR - 0232 812 11 58

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.