İZMİR
FOÇA İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ
Gerenkoy Ilkokulu´nda Devam Eden Yogo Projesi
FOÇA GERENKÖYLÜ ÖĞRENCİLERE ULUSLARARASI YOGA PROJESİ İzmir’in Foça ilçesine bağlı Gerenköy Mahallesinde yer alan Gerenköy İlkokulu öğrencileri sınıflara eğitsel Yoga etkinliklerini dahil etmeyi amaçlayan uluslararası projenin paydaşı oldular. Yunanistan, Hırvatistan ve Malta’nın yer aldığı proje öğretmen ve öğrencilerin yoğun ilgisiyle ve başarıyla devam ediyor. Koordinatörlüğünü Yunanistan’ın üstlendiği, finansmanına Türkiye Ulusal Ajansı’nın destek verdiği, Erasmus+ KA 219 programı kapsamındaki , “Educational Yoga For The YOLO (You Only Live Once) Generation” isimli proje bir yıl süreli. Yunanistan’ın Başkenti Atina, Malta’nın St. Paul’s Bay ve Hırvatistan’ın Zagrep kentlerindeki toplantı ve hareketliliklere Gerenköy İlkokulu Müdürü İlker Yelken, Müdür Yardımcısı Damla Var ve İngilizce Öğretmeni Fatma Betül Bekar katıldılar. Etkinliklerde özellikle dezavantajlı, temel ve sosyal haklardan mahrum kalmış öğrencileri hedefleyen proje kapsamında Yoga’nın sınıf ortamlarına dâhil edilmesi için ülkeler arası paylaşımlarda bulunuldu. Gerenköy İlkokulu Müdürü İlker Yelken, eğitsel Yoga etkinliklerinin başkalarını ve farklılıkları anlamaya yardımcı olduğunu söyledi. Yelken; “ Öğrencilerin sağlıklı ve kendini bilen bireyler olarak yetişmelerini ve önemli yaşam becerileri geliştirmelerini sağlamayı amaçlıyoruz. Bu vesileyle dezavantajlı öğrencilere de ulaşmayı hedefliyoruz.”dedi.![Gerenkoy Ilkokulu´nda Devam Eden Yogo Projesi](/www/images/mansetresim.png)