İZMİR
FOÇA İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ
Geleneksel Çocuk Oyunları Şenliği Başladı
23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı etkinlikleri kapsamında unutulmaya yüz tutmuş Geleneksel Çocuk Oyunları Şenliği bugün start aldı. Hafta boyunca sürecek olan şenlikte ilcemiz beden egitimi ögretmenlerinin gözetiminde kaleli yakar topu ve mendil kapmaca oyunu müsabakaları sergilenecek.Bugün 4 okulun karşılaştığı yarışlarda maçı alanlar;Yıldızlarda Reha Necla Midilli Ortaokulu ve Küçüklerde yine Reha Necla Midilli Ortaokulu oldu.Program sırasıyla Çarşamba günü Reha Necla Merkez Ortaokulu,Gerenkoy Ortaokulu ,Yenibağarası Ortaokulu Reha Necla Midilli Ortaokulu müsabakaları, Perşembe günü ilkokulların mendil kapmaca oyunu, Cuma günü ise 13.30 ´da 2 branşın finali şeklinde olacaktır.Cuma günü yapılacak kupa töreniyle şenlik sona erecektir.![Geleneksel Çocuk Oyunları Şenliği Başladı](/meb_iys_dosyalar/2019_04/15210007_FB_IMG_1555351319707.jpg)