İZMİR FOÇA İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Foça Kaymakamı Sayın Mehmet Türköz, ilçemiz okullarında ziyaretlerine devam ediyor.

Foça Kaymakamı Sayın Mehmet Türköz, ilçemiz okullarında ziyaretlerine devam ediyor.
Foça Kaymakamı Sayın Mehmet Türköz, ilçemiz okullarında ziyaretlerine devam ediyor.

 

Okul ziyaretlerine ilk olarak Bağarası Cemil Midilli ilkokulunda başlandı. Ziyaretler sırasında Foça Kaymakamı Mehmet Türköz, İlçe Jandarma Komutanı Binbaşı Hakan Arıkan, İlçe Emniyet Müdürü Ergül  Çetin, İlçe Milli Eğitim Müdürü Yüksel Akar  ve İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü Deniz Güçlüer eşlik etti.Okul ve sınıflar gezildikten sonra, Sayın Kaymakamımız Metmet  Türköz okulun ihtiyaçları hakkında bilgi aldı. Öğretmen ve öğrencilerle sohbet edildi.Özel eğitim sınıfında da incemelerde bulunan Foça  Kaymakamı Mehmet Türköz  burada da ihtiyaç ve istekler konusunda bilgiler edindi.

 

Daha  sonra Ilıpınar Reha Midilli Özel Eğitim Uygulama Merkezi ve Özel Eğitim İş Uygulama Merkezindeki  derslik ve atölyeler Sayın Kaymakamımız Mehmet Türköz  ve beraberindeki heyet tarafından incelendi. Kaymakam Mehmet Türköz buradaki tüm sınıfları gezip öğrencilerle tek tek sohbet etti. Öğrenciler de hazırladıkları hediyeleri  Kaymakam Bey ve diğer ziyaretçilere takdim etti. Öğretmenler, okulun gelecek dönemlerde hayata geçirmeyi planladıkları dikiş atölyesi ve sera hakkında misafirleri bilgilendirdi.Ardından buradaki  spor salonu, konferans salonu ve yemekhane  de ziyaret edilerek, incelemelerde bulunuldu.

 

Foça Recep Kerman Spor Lisesine  geçen heyet burada öğrencilerle beraber yapılacak bir erasmus projesi çalışmalarına başlama kararı aldı.

 

 Recep Kerman Spor Lisesi'nden sonra, Yenifoça Ortaokuluna  geçilerek ziyaret ve incelemelere orada devam edildi. Bahçede öğrencilerle sohbet eden Kaymakam Mehmet Türköz, Ekim ayı sonunda teslim edilmesi planlanan yeni  okul binası hakkında bilgiler aldı. Buradaki  sınıfları da gezen Kaymakam Bey ve beraberindeki heyet, öğretmenler odasında öğretmenlerle de sohbet etti. Kaymakam Bey, Yenifoca Ortaokulu öğretmenlerine gösterdikleri özverili çalışma için teşekkür etti.

 

Yenifoça  Reha Midilli İlkokuluna da ziyarette bulunan Kaymakam Mehmet Türköz ,birinci  sınıfları ziyaret edip, öğrencilerle sohbet etti. Sınıf mevcutları ve fiziki koşullar hakkında bilgi alındı. Kaymakam Bey müfredat hakkında bilgi istedi. Öğrencilerin ihtiyaçlarına yönelik eğitim yapıldığı, günlük hayatta ihtiyaç duyulan temel yaşam becerilerinin verilmeye çalışıldığı ifade edildi. Daha sonra Yenifoça  Reha Midilli İlkokulu öğretmenleri  ile sohbet edildi.

 

27-09-202227-09-202227-09-202227-09-202227-09-202227-09-202227-09-202227-09-2022

 

Fevzi Paşa Mahallesi Reha Midilli Caddesi No.64 Foça/ İZMİR - 0232 812 11 58

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.