İZMİR FOÇA İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Foça İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Süleyman MENEK'in '' 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı '' Kutlama Mesajı.

Foça İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Süleyman MENEK'in '' 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı '' Kutlama Mesajı.

Tarihin akışı içerisinde, milletlerin hayatında dönüm noktaları olmuştur.Türk milleti de 1.Dünya Savaşı'ndan sonra ölüm kalım mücadelesi vermiş ve Kurtuluş Savaşını kazanarak kendisini yok etmeye çalışan düşmanlarına karşı eşsiz bir zafer kazanmıştır.Bu zaferin kazanılmasında 23 Nisan 1920 tarihinde açılan Büyük Millet Meclisinin geceli gündüzlü çalışarak aldığı kararların çok büyük rolü olmuştur.

Mustafa Kemal Atatürk'ün henüz zafer kazanılmadan Ankara'da  Büyük Millet Meclisini açması onun millet egemenliğine verdiği değerin en önemli işaretlerindendir.Kurtuluş Savaşı'nın kazanılmasından sonra modern Türkiye Cumhuriyeti kurulmuş ve hızla gelişmeye başlamıştır.Atatürk genç Cumhuriyeti yükseltecek olanların yine çocuklar ve gençler olduğunu düşünmüş ve Meclisin açıldığı 23 Nisan gününü tüm çocuklara bayram olarak armağan etmiştir.

Bu nedenle Cumhuriyetimizin kurucusu ulu önder Atatürk'ü büyük kılan sadece bıraktığı eserler değildir. Aynı zamanda yıllar öncesinden geleceği okuyabilmesi ve bugünlerimize de ışık tutan adımları atarak, ülkemize çağdaş medeniyetin yolunu açması onu diğer liderlerden farklı kılan bir başka özelliğidir.

Bu nedenle Atatürk'ü ve bizlere emanet ettiği büyük eseri sonsuza kadar yaşatma hususundaki kararlılığımızı çocuklarımıza anlatmalıyız. Anlatmalıyız ki, gelecek kuşaklar uyanık, kararlı ve bilinçli olabilsinler. Tarihi mirasımızı koruma ve kollama konusundaki ödevlerini yerine getirebilsinler.

Hiçbir zaman unutulmamalıdır ki dünün çocukları yine dünde yetişkin olup büyük işler başarmışlardır. Biz de bu büyük başarıları çoğaltıp bu vatanı vatanlar içinde en büyük vatan, bu milleti milletler içinde en büyük millet yapmayı en büyük görev olarak bilmekteyiz.. Bunu da başaracak olanlar bugünün çocuklarıdır.

Çocuklarımızı; tarihini bilen, ufkunu gören ve adımlarını buna göre atan bireyler olarak yetiştirmek en büyük görevimiz ve sorumluluğumuzdur.

Bu duygularla, bütün çocuklarımızın 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı'nı kutluyor bu topraklarımızı bizlere vatan kılan başta devletimizin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere kahraman ecdadımızı ve tüm şehitlerimizi rahmetle ve şükranla yad ediyorum.

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı kutlu olsun.  


Süleyman MENEK

Foça İlçe Milli Eğitim Müdürü

Fevzi Paşa Mahallesi Reha Midilli Caddesi No.64 Foça/ İZMİR - 0232 812 11 58

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.