İZMİR
FOÇA İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ
Foça İlçe Milli Eğitim Müdürü Sayın Yüksel AKAR ´ ın Yarıyıl Tatili mesajı
Değerli öğretmen ve idareci arkadaşlarım yaklaşan yarıyıl tatilinde öncelikle sizlere dönem içinde göstermiş olduğunuz özverili çalışmalardan ötürü teşekkür ediyorum. Yarıyıl tatilinde eğitimde kalite ve başarıyı arttırmak için ogrencilerimize aşılamanız gereken birkaç hususa değinmek isterim. Öncelikle sevgili öğrencilerimize karnenin ulaşılması gereken amaç değil başarıyı değerlendiren bir araç olduğu anlatılmalIdır.Yeni yarıyıla dinlenmiş girmeleri ve ilgi alanlarına zaman ayırmaları için ogrencilerimize odev verilmemelidir. Öğrencilerimiz yarıyıl tatilini en verimli biçimde kulanmalı, teknoloji bağımlılığı başta olmak üzere zararlı alışkanlıklardan uzak durmalı bu noktada veliler ve öğrencilerimizle planlamalar yapılmalıdır. Yapılan bu planlamalarda okulun çevresindeki paydaşlardan da yardım alınmalıdır. Aile çocuk ve akrabalar ile kaliteli zaman geçirmenin faydaları anlatılmalIdır.Son olarak yarıyılda oluşan boş zamanın spor yapmaya, dengeli beslenmeye, sinema, tiyatro, konsere gitmeye, kitap okumaya ayrılması gerektiği vurgulanmalıdır.Bu duygu ve düşüncelerle yarıyıl tatilinin amacına uygun olarak geçirilmesini temenni ederim.![Foça İlçe Milli Eğitim Müdürü Sayın Yüksel AKAR ´ ın Yarıyıl Tatili mesajı](/meb_iys_dosyalar/2017_11/09211011_IMG-20171109-WA0005.jpg)