İZMİR FOÇA İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

FOÇA İLÇE HAYAT BOYU ÖĞRENME KOMİSYONU TOPLANTISI GERÇEKLEŞTİRİLDİ.

FOÇA İLÇE HAYAT BOYU ÖĞRENME KOMİSYONU TOPLANTISI GERÇEKLEŞTİRİLDİ.

Toplantı Foça Kaymakamlığı Kibele Toplantı Salonunda Foça Kaymakamı Sayın Ali ÇETİN başkanlığında komisyon üyelerinin katılımıyla yapıldı.

Açılış konuşmasını yapan Foça Kaymakamı Ali ÇETİN, okuma yazmadan meslek edindirmeye, dil öğretiminden sanat dalları eğitimlerine kadar çok geniş bir alanı kapsayan Hayat Boyu Öğrenmenin çok önemli olduğuna dikkat çekti. Eğitim alanında ileri seviyelere ulaşan ülkeler ve sistemlerden örnekler vererek bilgilendirmelerdebulundu.

Halk Eğitimi Merkezi Müdürü Kemal BULUT,Hayat Boyu Öğrenme Kurumu olarak Foça Halk Eğitimi Merkezince 2020-2021 eğitim öğretim yılında gerçekleştirilen faaliyetlere ilişkin bir sunum gerçekleştirdi. Sunumda, salgın hastalık şartlarında yürütülen faaliyetler, açılan kurslar ve yürütülen açık öğretim okulları öğrencileri ile ilgili iş ve işlemlere dair bilgiler verdi.En büyük sorun olarak, kendilerine ait içerisinde kurs salonlarını barındıran hizmet binalarının olmayışını ifade etti.

Milli Eğitim Şube Müdürü Mustafa OKUR, yeni uygulamaya konulanHayat Boyu Öğrenen Mahalleuygulaması için ilçemizde sekiz okul belirlendiğini, önümüzdeki eğitim öğretim yılında bu okullardakibazı dersliklerinHalk Eğitimi Merkezi Müdürlüğüne tahsisinin yapılacağını ve işbirliği içerisinde bu okullarda kurslar açılacağını söyledi.

Hayat Boyu Öğrenme faaliyetlerine ilişkin ihtiyaçlar ve taleplerle ilgili görüş ve önerilerin konuşulmasının ardından kararlar alındı ve toplantı sona erdi.

  

04-08-202104-08-202104-08-202104-08-202104-08-2021

Fevzi Paşa Mahallesi Reha Midilli Caddesi No.64 Foça/ İZMİR - 0232 812 11 58

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.