İZMİR FOÇA İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Foça "Adım Adım Başarıya" Gidiyor

Foça

FOÇA "ADIM ADIM BAŞARI"YA GİDİYOR

       Foça İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü olarak başlattığımız "Adım Adım Başarıya" projesiyle her bir öğrencinin hayatına dokunmayı amaçlıyoruz. Projede İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Yüksel AKAR, proje koordinatörü Şube Müdürümüz Yunus EMRESEZER, ilçe proje komisyon üyelerimiz Semra YILMAZ, Nafia AĞMIŞ  ile ortaokul ve lise proje yürütme ekipleri, okul-aile birlikleri birlikte sorumluluk alıyor.

Ortaokul 8. sınıflar ile lise 9, 10, 11 ve 12. sınıf öğrencilerimizin başarılarını artırmayı, değerlendirmelerin takibini ve analizlerini yaparak eğitim kalitesinin sürekli yükseltilmesini, özellikle akademik başarıyı hedefleyen son sınıf öğrencilerimizi merkezi sınav sistemi ile hedefledikleri üst eğitim kurumlarına yerleşebilmelerine katkı sağlamayı, diğer ortaöğretim kurumlarına yerleşmek isteyen öğrencilerimizin de ilgi, yetenek ve kabiliyetlerine göre hazırbulunuşluk düzeylerini artırmayı amaçlıyoruz.

KOÇ ÖĞRETMEN uygulamasıyla her öğretmenimiz 8 ve 12.sınıflarda öğrenim gören kendisine tanımlanan öğrencilerin akademik ve sosyal gelişimlerini takip ediyor, öğrencilerine rehberlik çalışmalarında büyük destek veriyor. Koç öğretmenlerimiz, veli görüşmeleri yapıyor ve ev ziyaretlerine gidiyor, veli ve öğrenciyi daha yakından tanıma fırsatı buluyor.

Projemizde eğitim teknolojilerinin öğrenci ve öğretmenlerimiz tarafından aktif olarak kullanılmasını da amaçlıyoruz. 8, 9, 10, 11 ve 12. sınıflara yeni sınav sistemine uygun deneme sınavlarının hazırlanması, uygulanması, sonuçlarının değerlendirilmesi, öğrencilere dönütler verilmesi, eksikliklerin tespit edilip telafisinin yapılması da projemizin içeriğinde yer almaktadır. Destekleme ve yetiştirme kurslarımız (DYK); projemizde hedeflediğimiz sonuca daha hızlı bir şekilde ulaşabilmemizde yardımcı oluyor.

Fevzi Paşa Mahallesi Reha Midilli Caddesi No.64 Foça/ İZMİR - 0232 812 11 58

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.