İZMİR
FOÇA İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ
DÜNYA OTİZM FARKINDALIK GÜNÜ
" OTİZMİ FARK ET KABUL ET BİZİMLE YÜRÜ " sloganı ile Otizm´ in farkında olalım. 2 Nisan özel bir gün . " Dünya Otizm Farkındalık Günü ".Birleşmiş Milletler tarafından 2008 yılında ilan edilen 2 Nisan Dünya Otizm Farkındalık Günü, her yıl bu farkındalığa dikkat çekmek için hatırlatılıyor. Türkiye ´de 1 milyon 142 bin 586 otizmli birey olduğu,bu durumdan etkilenen 4 milyon 586 bin aile ferdi bulunduğu tahmin edilmektedir." Otizmi Fark Et Kabul Et Bizimle Yürü "sloganı ile herzaman Otizm´i hatırlayalım.Otizm´li kişilerin ve onların ailelerinin yanında olalım.Bu özel gün nedeniyle, Foça İlçe Milli Eğitim Müdürü sayın Yüksel AKAR ve Şube müdürü sayın Beyhan GÖKDEMİR Ilıpınar Reha Midilli Özel Eğitim İş Uygulama Merkezi´nde Otistik öğrenciler ve onların velileriyle biraraya gelerek, paylaşımda bulundular.![DÜNYA OTİZM FARKINDALIK GÜNÜ](/meb_iys_dosyalar/2018_04/02193950_IMG-20180402-WA0004.jpg)