İZMİR FOÇA İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Cemil Midilli MTAL ile NORDEX isimli şirket arasında "Rüzgar Atölyesi" kurulmasını öngören protokol imzalandı.

Cemil Midilli MTAL ile  NORDEX isimli şirket arasında

  02.06.2022 tarihinde Sayın Kaymakamımız Ali Çetin ile İlçe Milli Eğitim Şube Müdürümüz Ünsal Çetin ve Nordex şirketinin yöneticilerinin katılımlarıyla Cemil Midilli MTAL ile  Nordex isimli şirket arasında bir Rüzgar Atölyesi kurulmasını öngören  protokol imzalanmıştır.

     Yapılan protokol çerçevesinde Rüzgâr Atölyesi kurulumu ve açılışı gerçekleştirildi. Rüzgâr Atölyesinde eğitim amaçlı Türbin Malzemeleri, Kanat Malzemeleri ve Kişisel Koruyucu Ekipmanları okula hibe edildi. Ayrıca İş birliği çerçevesinde Yenilenebilir Enerji Öğretmenleri ve NORDEX uzmanlarının ortak çalışması ile Rüzgâr Türbin Eğitim Seti oluşturuldu. Bu eğitim seti ile öğrenciler gerçek rüzgâr türbinlerinin çalışma prensiplerini atölye ortamında simüle ederek mesleki becerilerini artırabileceklerdir.

    Protokolün Cemil Midilli Mesleki ve Teknik  Anadolu Lisesinde gerçekleştirilen imza töreninde söz alan Foça Kaymakamı Ali ÇETİN; "bu tür iş birliklerinin çok anlamlı ve faydalı olacağını belirtti ve  kamu idarecilerinin görevi bu tür iş birliklerini desteklemek ve önünü açmak olduğunu belirterek , bu protokol kapsamında yapılan çalışmaların hayırlı olmasını dilediler."

      Okul Müdürü  Hüseyin Muslu bu tür iş birliklerinin çok anlamlı ve faydalı olacağını belirterek , bu birlikteliğin okulun misyonu ve vizyonuna büyük katkıda bulunacağını belirtti ve NORDEX A.Ş. 'ye okula yaptıkları katkılar dolayısıyla müteşekkir olduklarını dile getirdi.

    NORDEX Genel Müdürü Habip BABACAN Yenilenebilir Enerji Sektörünün hızla büyüdüğünü, sektörde çalışacak kalifiye elemen ihtiyacının arttığını, bu çerçevede NORDEX A.Ş. olarak meslek okullarına ellerinden gelen tüm imkanlarını sağlamak niyetinde olduklarını belirtti. İş birliği çerçevesinde gerçekleştirilen çalışmaları takdirle karşıladığını söyleyen BABACAN, bu tür iş birliklerine devam edeceklerini ekledi.

    Bu protokolün imzalanmasında emeği geçen başta Sayın Kaymakamımız Ali Çetin'e,İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Süleyman Menek'e,Cemil Midilli Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Müdürü Hüseyin Muslu'ya , okulun öğretmenlerine ve Nordex A.Ş Türkiye Genel Müdürü Habip Babacan'a  teşekkür ederiz.

 

02-06-202202-06-202202-06-2022

Fevzi Paşa Mahallesi Reha Midilli Caddesi No.64 Foça/ İZMİR - 0232 812 11 58

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.