İZMİR
FOÇA İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ
Cemil Midilli MTAL ´de Seminer
FOÇA’DA “YENİLENEBİLİR ENERJİ” SEMİNERİ GERCEKLESTİRİLDİ: Foça İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü, Foça Cemil Midilli Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi ve Çevreci Enerji Derneği’nin birlikte organize ettiği, Foça Kaymakamı Sayın Ali ÇETİN’in de onur konuğu olarak katıldığı “Türkiye’de Yenilenebilir Enerji” konulu etkinlik Foça’da ogrencilerle birlikte gerçekleştirildi. Cemil Midilli Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Yenilenebilir Enerji Teknolojileri bölümü öğrencilerinin ilgiyle dinlediği etkinlikte; Çevreci Enerji Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Tolga ŞALLI; Türkiye’de yenilenebilir enerji potansiyeli, mevcut kurulu güç bilgileri ve yenilenebilir enerji kullanımının ülkemizin enerji bağımsızlığı ve dünyamızın iklim değişikliği ile mücadelesinde ki önemli etkileri hakkında bilgiler verdi. Sayın ŞALLI ayrıca; çatı üstü kurulan güneş enerji santralleri ile vatandaşların hem kendi elektriklerini üretebileceklerini hem de tüketmedikleri kısmı satarak gelir elde edebileceğini söyledi. Özellikle Foça gibi hem turizmin hem de hayvancılık faaliyetlerinin yapıldığı bölgelerde biyogaz tesislerinin çevrenin temizlenmesi, elektrik üretilmesi ve sistemden çıkan mikropsuz gübrenin tarımdan kullanılması ile bölgeye değer katacağını ifade etti. Foça İlçe Milli Eğitim Müdürü Sayın Yüksel AKAR; yenilenebilir enerji etkinliklerinin devam edeceğini bir sonra etkinliğin çevre gezisi yapılarak bir rüzgar enerji santralinin öğrencilerimize tanıtılacağını bildirdi.![Cemil Midilli MTAL ´de Seminer](/meb_iys_dosyalar/2018_03/31130738_FB_IMG_1522489484832.jpg)