İZMİR
FOÇA İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ
5.Genç Turizimciler Yarışıyor Etkinliği
Çeşme Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi´nin misafirperverliğinde "5. Genç Turizmciler yarışıyor" etkinliğinde Kat Hizmetleri,Yemek ve Kokteyl yarışmaları 27-28 Mart 2019 tarihinde Çeşme´de gerçekleşti. Ülkemizin 22 ilinde katılan okullar farklı dallarda birbirleriyle yarıştı. Öğrencilerimiz bu yarışmalar sayesinde yetenek, bilgi ve birikimlerini geliştirerek eğitim gördükleri alanları daha da seviyorlar. Ayrıca aynı alanda eğitim veren kurumlar arası iletişim güçlenerek, unutulmaya yüz tutmuş Osmanlı Mutfağı´na ait yiyecek ve içecekleri günümüz mutfağıyla harmanlayarak bu içecekleri yaşatıyorlar. Geleneksel motiflerler ile bezenmiş Türk Kültürümüze ait yataklar tanıtılarak gelecek nesillere aktarılıyor. Halim Foçalı Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi ailesi olarak yarışmaya katkıda bulunan tüm öğretmen ve dereceye giren öğrencilerimizi tebrik ediyoruz.![5.Genç Turizimciler Yarışıyor Etkinliği](/meb_iys_dosyalar/2019_04/02000041_FB_IMG_1554134856520.jpg)