İZMİR
FOÇA İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ
19 Mayıs Atatürk'ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı Kutlaması
19 Mayıs Gençlik ve Spor Bayramının 100. yıl kutlamaları Foça'da Cumhuriyet Meyda'nında Ataturk Anıtı'na çelenk sunma töreni ile başladı.Törene Foça Kaymakamı Sayın Ali ÇETİN,Belediye Başkanı Sayın Fatih GÜRBÜZ,Gençlik ve Spor Müdürü Sayın Emre ŞAHİN, Milli eğitim Müdürü Sayın Yüksel AKAR,Milli Eğitim Şube Müdürleri Sayın Haluk DEMİRAĞ ve Sayın Yunus EMRESEZER,Daire amirleri,Askeri Erkan,Okul Müdürleri,Öğretmenler,Öğrenciler,Sivil toplum kuruluş temsilcileri ve vatandaşlar katıldılar.Çelenk sunumunun ardından törende bulunanlar ile protokol Demokrasi Meydanı'na gelmesiyle bayram kutlamalarına başlandı.Kutlamada İstiklal Marşı'nın okunmasının ardından Sayın Emre ŞAHİN'in günün anlam ve önemi hakkında konuşmasını öğrencilerin şiir okuması ile Atatürk'e Gençliğin hitabesinin söylenmesi izledi.Bayram nedeniyle öğrenciler arasında yapılan spor yarışmalarında dereceye giren öğrencilere ödülleri protokol tarafından takdim edildi.Daha sonra.öğrencilerin halk oyunları ve spor gösterilerinin sunumu ile kutlama töreni sona erdi.İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü olarak törende emeği geçen yönetici,öğretmen, öğrenci ve velilerimizi kutluyoruz .![19 Mayıs Atatürk'ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı Kutlaması](/meb_iys_dosyalar/2019_05/20010753_FB_IMG_1558302828597.jpg)