İZMİR
FOÇA İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ
12 MART İSTİKLAL MARŞI´NIN KABULÜ VE MEHMET AKİF ERSOY´U ANMA TÖRENİ
İSTİKLAL MARŞI’NIN 97. YILDÖNÜMÜ KUTLANDI 12 Mart İstiklal Marşı’nın Kabulünün “97.Yılı ve Mehmet Akif Ersoy ‘u Anma “Etkinlikleri kapsamında hazırlanan Tören Programı Reha Midilli Kültür Merkezi’de gerçekleştirildi. Törene Foça Kaymakamı Sayın Ali ÇETİN, İlçe Milli eğitim müdürü sayın Yüksel AKAR, Kamu Kurum Amirleri ,İlçe Parti Temsilcileri,Sivil Toplum Temsilcileri, Okul Müdür ve müdür Yardımcıları , Öğretmenler, Öğrenciler ve Vatandaşlar katıldılar. Yenifoça Reha Midilli Ortaokulu tarafından hazırlanan programda açılış ve saygı duruşunun ardından İstiklal Marşı okundu. Programın açılış konuşması Okul müdürü sayın Gürsel GÜNAY, Günün anlam ve önemi hakkındaki konuşma Foça İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü sayın Beyhan GÖKDEMİR tarafından yapıldı .Mehmet Akif ERSOY’un hayatının anlatıldığı görsel sunumun ardından,bir öğrencinin “ Bayraksız Olamam “ adlı şiiri ile devam eden programı “Milli Mücadele ve İstiklal Marşı “ adlı slayt gösterisi izledi . ”Akif ve İstiklal Marşı “ konulu Oyunun sergilenmesi ve Oratorya sunumu sonunda, “Ödül Töreni “ yapıldı . Tören ; İstiklal Marşı’nın yıldönümü nedeniyle okullarda Resim ,İstiklal Marşı Okuma ,Şiir ve Kompozisyon dallarında düzenlenen yarışmalarda dereceye giren öğrencilere yönelikti . İstiklal Marşı Okuma dalındaki ödüller , Foça Kaymakamı sayın Ali ÇETİN , Resim dalındaki ödüller Foça İlçe Jandarma Komutanı sayın Sertan KOÇ , Şiir dalındaki ödüller Foça Belediye Başkan Vekili sayın Beyhan TÜRKER ve Kompozisyon dalındaki ödüller Foça İlçe Milli eğitim Müdürü sayın Yüksel AKAR tarafından öğrencilere takdim edildi.![12 MART İSTİKLAL MARŞI´NIN KABULÜ VE MEHMET AKİF ERSOY´U ANMA TÖRENİ](/meb_iys_dosyalar/2018_03/12183004_DSC_0011.jpg)